درباره دانشگاه

 

Page4

«شما خواهرها و برادرها که در این مدرسه هستید برنامه تان را آنطور تنظیم کنید که از بین شما مطهری ها و یا یک مطهری پیدا شود ». امام خمینی (ره)

معرفی دانشگاه شهید مطهری

دانشگاه شهید مطهری، که پیش از این با نام مدرسه عالی شهید مطهری شناخته می شد، یکی از موسسات آموزش عالی کشور است که در سال 1361 با پذیرش دانشجو در رشته های علوم دینی فعالیت آموزشی خود را آغاز نموده است .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی این مجموعه آموزشی با نام اندیشمند فرزانه شهید مرتضی مطهری وبا تولیت حضرت آیه الله امامی کاشانی وارد دوره جدیدی از حیات علمی خود شد .

که ماحصل آن تاسیس شعب متعددی در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در شهرهای مختلف کشور می باشد .

لزوم تاسیس مرکز دانشگاهی مستقلی برای زنان به منظور تربیت نیروی متعهد و متخصص در علوم اسلامی انگیزه اصلی تاسیس مجموعه حاضر در شهر مقدس مشهد گردید .

این مجموعه که از مهر ماه 1368 فعالیت علمی خود را آغاز نموده است تا کنون با گذشت 20 سال در دو رشته «فلسفه و حکمت اسلامی » و « فقه و حقوق اسلامی » و در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته به کار خود ادامه می دهد .

امتیازات آموزشی

· کادر آموزشی مجرب با بهره گیری از اساتید حوزه و دانشگاه

· توجه به سطح کیفی آموزش در علوم انسانی

· استفاده از سرفصلهای غنی آموزشی با هدف جامعیت علمی دانشجویان در حوزه های مختلف الهیات

· تاکید بر ارتقاء سطح علمی دانشجویان در مقاطع ارشد و دکترا

· بهره مندی از فضای آموزشی مختص به خواهران

موفقیت های آموزشی

کسب رتبه های برتر توسط دانش آموختگان این مجموعه در مقاطع ارشد ، دکترا ، آزمونهای حقوقی ( قضاوت ، وکالت ، مشاوره حقوقی و سردفتری ) در مقایسه با دیگر مراکز آموزش عالی امری شایان توجه است و الگوی مناسبی در جهت معرفی نظام کارآمد آموزشی می باشد.

شرایط پذیرش دانشجو

دانشگاه شهید مطهری واحد مشهد ، بر اساس اهداف متعالی خود و با امتیاز وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشجو می پذیرد .

· با توجه به مندرجات دفترچه راهنما کنکور سراسری کلیه رشته ها به غیر از هنر می توانند در آزمون این دانشگاه شرکت کنند .

· متقاضیان باید ظرف مدت مشخص شده در دفترچه راهنمای آزمون پس از کنکور سراسری با انتخاب کد مورد نظر از طریق سایت سنجش کد دانشگاه را انتخاب نمایند. ( کد مربوطه برای همه شعب مشترک می باشد).

· داوطلبان در مرداد ماه هر سال بعد از اعلام اسامی قبول شدگان دانشگاههای با شرایط خاص از طریق سایت سنجش ، جهت ثبت نام و شرکت در آزمون اختصاصی به این دانشگاه مراجعه نمایند.

· در مرحله بعد پس از احراز رتبه قبولی و گزینش اخلاقی و صلاحیتهای عمومی ، در یک محیط علمی – مذهبی و با استفاده از امکانات مناسب آموزشی و دانشجویی به تحصیلات خود ادامه می دهند .