شرایط و مراحل پذیرش در دانشگاه شهید مطهری

دانشگاه شهید مطهری که از برترین مراکز فعال در حوزه علوم اسلامی است، جهت سال تحصیلی جدید با هدف تربیت نیروهای متعهد و متخصص در مقطع کارشناسی واحد برادران(رشته فقه و حقوق اسلامی) و واحد خواهران (رشته های فقه و حقوق اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی و روانشناسی) از طریق کنکور سراسری دانشجو می‌پذیرد.

شرایط و مراحل پذیرش در دانشگاه شهید مطهری :

شرکت در کنکور سراسری
انتخاب رشته و انتخاب دانشگاه شهید مطهری تهران در میان گزینه های انتخابی (محل تحصیل داوطلبین بومی استان خراسان، شهر مشهد می باشد)
دعوت به مصاحبه از میان رتبه های زیر ۵۰۰۰ در رشته های معارف اسلامی و انسانی و زیر ۱۰۰۰۰ در رشته های ریاضی و تجربی(جهت رشته روانشناسی رتبه زیر ۱۰۰۰ قابل قبول است)
انجام مصاحبه علمی و عمومی از میان دعوت شدگان به مصاحبه
* اولویت انتخابی داوطلب در انتخاب دانشگاه شهید مطهری در فرم انتخاب رشته به عنوان یکی از معیارهای مصاحبه عمومی خواهد بود.

توضیحات تکمیلی جذب و گزینش دانشگاه شهید مطهری :

🔹 دانشگاه شهیدمطهری مشهدیکی از واحدهای تابعه مدرسه عالی و دانشگاه شهید مطهری تهران می باشد.
🔹 دانشگاه شهید مطهری زیر نظر وزارت علوم و متحقیقات و فناوری است و مدرک آن توسط این وزارتخانه صادر می شود.
🔹 دانشگاه شهید مطهری از دانشگاه های روزانه(نوبت اول) است که از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجو می کند.
🔹 دانشگاه شهید مطهری از هر سه رشته علوم انسانی، علوم تجربی و ریاضی و فیزیک دانشجو می پذیرد.
🔹 علاقمندان به تحصیل در دانشگاه شهید مطهری بعد از اخذ رتبه مورد نظر این دانشگاه در کنکور سراسری(انسانی: زیر ۵۰۰۰؛ تجربی و ریاضی: زیر ۱۰۰۰۰و جهت رشته روانشناسی رتبه زیر ۱۰۰۰) می توانند .این دانشگاه را به عنوان یکی از انتخاب های خود در فرم انتخاب رشته انتخاب نمایند.
🔹 علی رغم آنکه دانشگاه شهید مطهری دارای شعبی در تهران، مشهد، زاهدان و یزد می باشد لکن در دفترچه انتخاب رشته فقط یک کد محل برای هر رشته تحصیلی  برای   دراین دانشگاه لحاظ  شده است لذا علاقمندان بایستی کدرشته دانشگاه شهید مطهری تهران را انتخاب نمایند و دانشگاه براساس منطقه بومی داوطلب، محل تحصیل او را یکی از شهرهای تهران، مشهد، زاهدان و یزد قرار خواهد داد.

 

گزینش مرحله اول براساس معدل(قبل از اعلام نتایج اولیه ـ اعلام رتبه کنکور)

در این مرحله دانشگاه از بین داوطلبان کنکور سراسری در رشته های (انسانی، ریاضی و تجربی)، آن دسته از داوطلبین را که دارای معدل دیپلم ۱۷ به بالا می باشند را دعوت به مصاحبه می نماید.
که بعد از انجام مصاحبه های عمومی و علمی، واجدین شرایط و قبول شدگان به اردوی توجیهی جهت آشنایی بیشتر با دانشگاه شهیدمطهری مشهد دعوت می شوند.
آن دسته از قبول شدگان مصاحبه مرحله اول، در صورت کسب رتبه مورد نیاز پذیرش در دانشگاه(انسانی زیر ۵۰۰۰ ریاضی و تجربی زیر ۱۰۰۰۰ و جهت رشته روانشناسی رتبه زیر ۱۰۰۰) در زیر گروه یک، می توانند کد رشته های دانشگاه شهید مطهری تهران را انتخاب نمایند. محل تحصیل بومی های منطقه های خراسان، مازندران، یزد و سمنان، واحد مشهد دانشگاه شهید مطهری خواهد بود.
در صورت انتخاب رشته و اعلام اسامی داوطلبین از سوی سازمان سنجش به دانشگاه، مرحله نهایی مصاحبه و ارزیابی نهایی توسط دانشگاه انجام خواهد شد و اسامی قبولی های نهایی توسط دانشگاه به سازمان سنجش ارسال خواهد شد.
در مرحله آخر، قبولی نهایی داوطلب منوط به این است که در اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ، نام داوطلب توسط سازمان سنجش به عنوان قبولی دانشگاه شهید مطهری تهران در رشته فقه و حقوق معرفی گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

📞واحد برادارن:    ۲۲_۰۵۱۳۸۴۷۶۰۲۰
📞واحدخواهران:   ۰۵۱۳۳۴۴۱۹۶۳   ۶- ۰۵۱۳۳۴۱۸۲۵۵