معرفی واحدکتابخانه

کتابخانه دانشگاه شهید مطهری همزمان با تاسیس دانشگاه فعالیت علمی خود را آغاز نموده است و اکنون با وجود بیش از هفت هزار جلد کتاب به ارائه خدمت به دانشجویان این مرکز مشغول است. در سال ۱۳۸۵ ساختمان اختصاصی کتابخانه با فضایی مناسب برای دانشجویان به مساحت ۹۰۰ متر مربع ساخته شد. کتابخانه دارای کتابهای مرجع در دو رشته فقه و حقوق اسلامی و فلسفه و حکمت اسلامی و کتابهای مرتبط می باشد. بیشترین منابع کتابخانه را کتابهای تخصصی این دو رشته به خود اختصاص داده است .

لازم به ذکر است سیستم طبقه بندی کتابخانه بر اساس نظام رده بندی گنگره (LC) است، که اکثر کتابخانه های دانشگاهی از آن پیروی می کنند. این کتابخانه دارای بالاترین آمار در رده مذهب و فلسفه (B) و خاصه اسلام (BP) می باشد، با سرعنوانهای دیگر بر اساس نیاز دانشجویان …

کتابخانه دارای سالن مطالعه، میزهای مطالعه انفرادی، مخزن کتاب، اتاق مخصوص گردآوری و ثبت و فهرست نویسی و آماده سازی کتاب و تعمیر کتابهای فرسوده، بخش های ویژه ای مربوط به مجلات و روزنامه ها، سالن رایانه، بخش هایی مربوط به لوح های فشرده و آرشیوی از دروس ضبط شده اساتید، فضایی مناسب برای مطالعه دانشجویان و پژوهشگران فراهم آورده است.

منابع مکتوب و غیرمکتوب:

کتاب

نشریات در قالب فصل نامه، ماهنامه و ادواری

پایان نامه ها

جزوات اساتید و تقریرات برتر دانشجویی

لوح های فشرده اعم از نرم افزار و غیر نرم افزار

نوارهای کاست (این بخش از منابع در حال به روز رسانی و تبدیل به لوح فشرده می باشد)

برای هر چه غنی تر شدن منابع کتابخانه مسئولین کتابخانه همواره درصدد تهیه کتابهای مختلف بنا به نیاز روز و پیشنهاد دانشجویان و اساتید هستند.

رسالت کتابخانه دانشگاه شهید مطهری، ارائه خدمت به دانشجویان، اساتید و کارکنان این مجموعه است. به همین منظور دانشجویان از ابتدای ورود به دانشگاه، عضو کتابخانه هستند و مدارک لازم جهت عضو گیری همان ابتدای ثبت نام از آنها گرفته شده و کارت عضویت صادر می گردد.