مسابقه کتابخوانی “کتاب بخوانیم”

محرم برای اغلب مردم، تقویمی است.
سالی یک بار در گردش ماه ها و روزها می آید و می رود.
بعضی های دیگر هم هستند که محرمشان تقویمی نیست، که کل یوم برایشان عاشوراست.
حالا خودت انتخاب کن…….
کدام محرم رامی پسندی؟
هر سال چند روزی رابه نام محرم بگذرانی، پیراهن مشکی بپوشی و زاری کنی، بعد هم لباس مشکی ات را تامحرم سال بعد درون کمد بگذاری.
یاهرکجا و در هر لباسی که هستی برایت کربلا باشد و هرزمان عاشورا…….
فرهنگ عاشورایی در همه ی زندگی ات نمایان شود و هرروز با کاروان کربلا راهی مهمانی ملکوتیان شوی.
روزهای غم و شادی را با نام حسین «علیه السلام» بگذرانی و روضه های محرم را هر روز زندگی کنی.
کتاب «کآشوب» مجموعه ای است از روضه هایی که هرروز زندگی می کنیم.
تو هم می توانی دل به دریای با برکت عاشورا بزنی و با این کتاب همراه شوی.

بر این اساس می خواهیم از زوایای مختلف با محوریت کتاب «کآشوب»، مسابقه ای را ترتیب دهیم که برنده و بازنده اش هردو پیروزند، زیرا گامی در جهت پیشرفت فرهنگ عاشورایی برداشته اند.

 

🔸 شیوه ی اجرای مسابقه به این صورت است که در پایان سؤالی برایت طرح نمی شود که به آن پاسخ دهی. می خواهیم کتاب را بخوانی و در هریک از این زمینه ها که توانستی فعالیت کنی، منتظر کارهایت هستیم:

۱-  تهیه پادکست و فایل صوتی :
هرقسمت از متن کتاب را که باآن ارتباط بیش تری گرفتی و به قول خودمان به دلت نشست، بخوان و صدایت را در قالب پادکست یا فایل صوتی برای ما ارسال کن.
۲- برداشت مفهوم از یک روایت :
هر کدام از ما نگاه متفاوتی به مسئله عاشورا و قیام امام حسین “علیه السلام”داریم، و برداشت‌هایمان هم از روایت‌های این کتاب متفاوت خواهد بود.
پس درباره هر یک از روایتها اگر مفهوم متفاوت و تازه ای به ذهنت رسید به عنوان برداشت مفهومی از متن کتاب بنویس و برای ما بفرست.
۳- روایت‌نویسی :
روایتهای کتاب تجربیات زندگی شده ایست که برای روایتگرانش اتفاق افتاده است، شما هم می توانید روایت یا خاطره ای را از زبان خودتان یا دیگری به کتاب اضافه نمایید.

می خواهیم این تجربیات معنوی را باهم به اشتراک بگذاریم، تا یاد حسین «علیه السلام» با لحظه های زندگیمان عجین شود و به یاد داشته باشیم شاگردان مکتب چه کسانی هستیم.
البته مسابقه و ارزیابی، بهانه ایست برای مطالعه کردن، شنیدن و تقسیم کردن لذتهایی که مطمئنا پس از مطالعه کتاب احساس خواهید کرد.

نکات :

🔸 زمان پادکست یا فایل صوتی، حداکثر ۳ دقیقه است.

🔸برای ضبط صدا دم دستی‌ترین چیزی که همه داریم، گوشی تلفن همراه است، این گوشی ها بر مبنای هر سیستم عاملی که باشند، امکان ضبط صدا را دارند.

🔸قابل توجه خواهران محترم: این مسابقه بین شعب دانشگاه شهید مطهری برگزار خواهد شد و در نهایت فایلهای برگزیده به اشتراک گذاشته می شود و هرکدام که بیش ترین رأی را آورد، انتخاب خواهد شد.
– پس در صورت معذوریت از پخش صدا منتظر آثارتان دربخش های دیگر هستیم.

🔸چند نسخه ازکتاب «کآشوب» درکتابخانه‌ی دانشگاه موجود است.

🔸اگر می خواهی کتاب رابه امانت ببری فقط دوروز برای مطالعه وقت داری. میدانی که تعداد کتاب ها محدود است ومشتاقان مطالعه زیاد.

🔸اگر خواستی کتاب را برای خودت داشته باشی، برای سفارش کتاب، می توانی به کتابخانه مراجعه کنی و کتاب را با قیمت مناسب تر تهیه نمایی.

🔸آثارتان را با ذکر «نام و نام خانوادگی، مقطع، رشته و شهر» به آی دی معرفی شده در پیام رسانهای داخلی ارسال کنید.

🔸برای برگزاری بهتر این مسابقه ما نیازمند نظرات و پیشنهاداتتان هستیم، پس از طریق آی دی پیام رسان سروش (ReadingContest@) می توانید با ما در ارتباط باشید.