رسالت دانشگاه

امام خمینی(رحمت الله علیه):

«️شما خواهرها و برادرها که در این مدرسه (مدرسه عالی شهید مطهری) هستید برنامه تان را آن طور تنظیم کنید که از بین شما مطهری هایا یک مطهری پیدا بشود… »

مقام معظم رهبری:

⭕️بسم الله الرحمن الرحیم

«بنده وظیفه دارم از شما به خاطر کار بزرگی که بحمدلله بی سر و صدا، بی تبلیغات و بدون جنجال های رایج معمولی و به شکلی آرام و در گوشه ای، آن چنان که متناسب با خلوت معنوی علم و معلومات است، انجام میدهید، تشکر کنم و خسته نباشید عرض کنم.
شما معقولا، منقولا و انصافا مجموعه ی خوبی را جمع کرده اید و انسان احساس میکند ان شاء الله ثمرات این شجره، ثمرات با ارزش خواهد بود.
در مدرسه عالی شهید مطهری علی القاعده، نمیخواهیم روحانی تراز حوزه بسازیم. به خاطر این که در حوزه نظر اصلی، بلاشک، بر فقاهت است. پس این مدرسه، حوزه نیست و ما نمیخواهیم در اینجا فقیه، به معنای حوزه تربیت کنیم؛ و الا جایش حوزه بود و همان درس ها، کتاب و شیوه کار باید در اینجا به دنبال میشد.
بلاشک تراز دانشگاه هم در اینجا مورد نظر ما نیست، چرا که اگر این چنین بود، لازم نبود دروس فقهی و اصولی و فلسفی تدریس شود این درس ها که بحث های تراز دانشگاه نیست. پس اینجا یک چیز دیگری است.
اینجا یک محلی است که باید روحانیونی تربیت کند که برای گسترش فکر متعالی اسلامی و همان تبیین”بالحکمه والموعظه الحسنه” بسیار بسیار مفید باشند. و تبیین حکیمانه دین و نه تبیین عامیانه دین کنند‌ من فکر میکنم امروز ما به این احتیاج داریم.
شاید ان شاءالله مدرسه شما الگویی شود که نظیر آن حتی در حوزه ها و جاهای دیگر ساخته بشود و یک تراز خاصی از روحانی را در اینجا پرورش بدهد.
ان شاءالله موفق باشد و از جنابعالی و آقایانی که در اینجا تشریف دارند،صمیمانه به خاطر تلاش تان در مجتمع کردن چنین کار خوبی تشکر میکنم و منتظر می مانیم که ان شاءالله، نتایج کار را هم ببینیم.‌»